Když se řekne „ajťák“ jaká asociace Vás napadne jako první? Obtloustlý muž s brýlemi, s vysokým IQ, který nemá žádné kamarády? Snad možná alespoň ty virtuální, když po večerech hraje Minecraft?  

Přesně tento model myšlení jistě utkvěl v paměti nejednomu z nás. Dříve tomu tak bylo a jistě se najdou tací, kteří v této rovině přesvědčení budou usazeni dodnes.  

Avšak přišla nová doba. Zastaralé mýty a báje jsou pryč. Lidé otevřeli oči i mysl a jsou přívětivější. Proto třeba už i IT svět není dávno jen pro muže. Také již neplatí předsudek, že jakmile se objeví žena, která se zajímá o IT technologie, automaticky je to ta divná holka...   

Předsudky a první dojem byl na světě od jakživa a bude tu pravděpodobně napořád. Ale z mého pohledu je jistě dobře, že dveře jsou otevřené a mezi ,,ajťáky,, se objevují kultivovaní chytří muži v obleku či krásné ženy v sáčku, kteří ví, že jsou ve svém oboru špička a že jsou pro danou společnost nepostradatelnou součástí.  

Proto zkuste i vy otevřít oči, třeba to bude právě ten první krok k něčemu jinému. Vždyť to, že je něco jiné, nemusí za každou cenu znamenat, že to není dobré... Nemyslíte? 😊