Tak a je to tady.

Léto nezastavitelně běží a půlka prázdnin je fuč. Někdo se sotva rozkoukal, zatímco jiný má dovolenou za sebou.  

Pro někoho nejpříjemnější část roku, pro jiného období vydýchaného vzduchu v MHD a ukřičených dětí. Dále pak čas přeplněných koupališť či neznalost antiperspirantu některých jedinců.  

Prázdniny jsou v plném proudu a přípravy na dovolenou jsou na místě.  

Jak si ale vybrat tu správnou dovolenou?  

Pohledem jedinečného a unikátního “čecháčka” by to nemělo být tak těžké.  

Hlavně, nepodcenit přípravu a sbalit to nejnutnější.   

Oblečení... Jako správný Čech, je třeba být módním průkopníkem a ponožky do sandálů jako pevný základ jistě postačí. Když by se nedej bože ochladilo. 

Jídlo... Pokud se spokojíte s málem, řízek mezi chleby či kvalitní paštika z Večerky v postranní kapsičce tašky dokáže potěšit nejednoho z nás. Pro ty náročnější je tu pak varianta polopenze.  

All inclusive je zbytečnost. Není důvod utrácet. Igelitka u snídaně vše potřebné zajistí a máte tak jedinečnou možnost nabrat, co se dá! Protože méně není nikdy více. To mějme na paměti. 

Pitný režim... Ten také není dobré zanedbávat. Cestovní lednice plná lahváčů je samozřejmostí, to více rozvádět nemusím. Je dobré, být připraven. Pivní kruh kolem pasu by Vás pravděpodobně prozradil i tak, jako správného vlastence.  

Doplňky... Díky otevřeným obchodům stylovou korálkovou šňůrku na brýle seženete bez problému. Malý a levný foťák také, abyste se náležitě zvěčnili na Mácháči, nebo alespoň u nejbližší řeky. To v případě, že se Vám letos finančně nedařilo. Opalovačka na balkoně s nohama v kýblu také není k zahození.  

A dál? Patříte mezi dobrodruhy, kteří vyrazí do světa?  

Toto léto plné testování je jedinečnou šancí pro milovníky šťourání v nose, protože 3 pořádné testy během týdne, to se jen tak nevidí.  

Samozřejmě pouze tehdy, pokud si můžete plánovat dovolenou za hranicemi. Nyní již za hranicemi země, nikoli okresu.  

V tuto chvíli nastává šance pro asociální ajťáky, kteří nejvíce dobrodružství zažili při osidlování nové země v počítačové hře. A to, když v souboji vybojovali nové území od podobně asociálního kolegy Zbyška, se kterým to byl souboj na život a smrt.  

Jenže realita skutečných dní, je trošku jinde. A v tomto případě by byla dovolená v civilizaci mezi lidmi, celkem na místě.  

Workoholici pak mají také svou chvíli slávy. Mají možnost stát se zaměstnancem měsíce, pakliže se rozhodnou, že volno přece nepotřebují. Za své kolegy, kteří podlehli pokušení a vydali se na dovolenou, tak převezmou s radostí veškerou práci a odpovědnost a spokojenost je tam na obou stranách. 

V tomto období se prostě může realizovat každý.  Člověk tak lehce najde místo, kde mu bude dobře. A to je na tom to hezké české.  

A co vy, chystáte se letos na dovolenou? 😊